Witajcie,

Dzisiejsza wiadomość ma na celu uświadomienie Wam faktu, że YouTube coraz bardziej ogranicza funkcjonowanie kanałów z wiedzą alternatywną. Obecnie nie są modne już posunięcia takie jak shadow banning, zamykanie czy cenzurowanie treści kontrowersyjnych. W dniu dzisiejszym, kanał który przekazuje treści „kontrowersyjne” jest pozbawiany czerpania korzyści finansowych z reklam wyświetlanych widzom. Kanał, który trafił na „czarną listę” YT nie jest zamykany, a jedynie blokowany jest dostęp do przeglądania, publikowania oraz modyfikowania filmów już umieszczonych.  Co najgorsze, nowo wprowadzony regulamin YT działa wstecz, co oznacza, że filmy opublikowane lata temu mogą zostać usunięte, ze względu na naruszenie praw autorskich, które w momencie publikacji nie obowiązywały.

YT twierdzi, że wykupił prawa autorskie do pewnych ścieżek dźwiękowych i każdy film, który dużo wcześniej wykorzystał jedną z nich jako tło, może być zmuszony do usunięcia takiego filmu lub audio. Kolejną bulwersującą sprawą jest fakt, że YT, pomimo pozbawiania zarobku danego kanału sam zarabia na wyświetlanych reklamach.

Wszystko to, co opisuję powyżej spotkało naszego serdecznego kolegę Ziggiego z Teksasu, który obecnie przenosi się na inną, bardziej przyjazną platformie „locals”. Tym, którzy pragną dopisać się do nowego konta Ziggiego, podajemy poniżej jego nową lokalizację.

https://locals.com/member/ZiggyTexas?community_id=62776 

Total Page Visits: 9829 - Today Page Visits: 1