Nie przegap idealnego czasu, wypełnionego potężną energią transformacji. Ten czas będzie miał miejsce 4 marca od godziny 6:26 rano do godziny 9:17 następnego dnia (według czasu Greenwich) 

(lub od 7:26 rano 4 marca do 10:17 rano następnego dnia według czasu polskiego). 

Jest to najlepszy czas na: 

  • Wyznaczenie naszego nadrzędnego celu (jednak bądźmy uważni i nie mylmy celu z milionem pragnień, które powstają w nas co sekunda);
  • Oczyszczenie świadomości oraz naszej przestrzeni życiowej (zbudowanie czegoś nowego jest możliwe wtedy, gdy potrafimy wyzbyć się starych przyzwyczajeń);
  • Odrzucenie wszystkiego, co szkodzi i przeszkadza nam (w takich sferach życiowych, jak zdrowie, życie, relacje, biznes itp.);
  • Wysłanie swojej intencji do Wszechświata (może to być pragnienie założenia rodziny, czy zostania rodzicami);

Pamiętaj, aby wesprzeć swoje zamiary i plany szczerym podziękowaniem dla Wszechświata za to wszystko, co już w swoim życiu posiadasz.  

Aby urzeczywistnić powyższe punkty możesz: 

1) Dziękować wszystkim za wszystko; 

2) Skoncentrować się na tym, co już masz, a nie na tym, czego nie masz; 

3) Co możemy dać Stwórcy wszystkiego, co istnieje na świecie? Tylko samego siebie, bo cała reszta i tak należy do Niego. W jaki sposób można to zrobić? Możemy na czas wyrzec się spożywania tego, co należy do Niego, czyli zachowanie całkowitego postu 

(jeśli decydujesz się na jednodniową głodówkę nie zapomnij poprzednio oczyścić jelita. Przyczyni się to do dobrego samopoczucia podczas postu i pomoże w wyzbyciu się toksyn). 

4) Możesz powtarzać/ słuchać mantrę OM NAMAH SHIVAIA, bez względu na to jakiej duchowej lub filozoficznej tradycji przestrzegasz; tego dnia ta mantra staje się mantrą uniwersalną. 

*************************************************************************************************************

Kim jest Shiva? 

Jest to Początek, który stoi u źródła każdej energii transformacji i zmiany świadomości. Nasze główne zadanie i cel, dla którego wszyscy rodzimy się tutaj na Ziemi polega na transformacji naszej świadomości. Oczywiście dodatkowo każdy z nas ma różne, indywidualne cele, ale ten cel  jest celem nadrzędnym. Gra toczy się o transformację i całkowitą zmianę świadomości, jednak jeśli to się nie udaje w ciągu jednego życia, przynajmniej należy dążyć do rozwoju świadomości na lepsze. Jest to nasze główne zadanie. Proszę pamiętać, że Ziemia jest swojego rodzaju szkołą, gdzie codziennie czekają na nas przeróżne egzaminy. Tym wszystkim egzaminom przyświeca jeden, nadrzędny cel: pomóc nam w rozwoju nas samych. Najlepszy stosunek do życia  polega na postrzeganiu go w podobny sposób, jak postrzegamy szkołę, w której każdego dnia odbywamy pewne lekcje. Szkoła istnieje tylko dla naszego rozwoju. Energia, która początkuje wszystkie procesy rozwoju, zmian, transformacji, jest właśnie energią Shivy, tak zwana Shiva shakti (natchnienie, inspiracja, intensywna aktywność). 

Drugim naszym ważnym celem naszego życia jest zmiana i ulepszenie karmy. Transformacja świadomości w swoim najwyższym przejawie – w formie mokszy, wzniesienia –  prowadzi do automatycznej zmiany karmy. Polepszenie naszej karmy prowadzi do tego, że świadomość człowieka ulega głębinowym przemianom. I na odwrót – zmiana świadomości ciągnie za sobą zmianę naszej karmy na lepsze. Chcąc polepszyć karmę musimy skoncentrować się na tym, aby pokonać opór stawiany przez naszą negatywną karmę, tzw. papa karmę. (w nasz wiek  Kali Yugi –  istnieją tylko dwa rodzaje karmy: negatywna i mieszana. Shubh karma, czyli dobra, pozytywna karma nie istnieje w naszych czasach. Jednak w obecnych czasach możemy samodzielnie stworzyć pozytywną karmę (Shubh karmę), za pomocą tylko i wyłącznie swoich wysiłków, swojej sankalpa (termin na sanskrycie słowem, które przeważnie tłumaczy się jako „postanowienie” lub „decyzja”). Karma mieszana występuje w sytuacji, gdy początkowo określone działanie przynosi dobre wyniki, jednak później, rezultat staje się negatywny. Nasze zadanie polega na zmianie sytuacji. Możemy dokonać tego tylko i wyłącznie za pomocą własnych wysiłków. Dopiero wtedy możemy stworzyć pozytywną karmę, Shubh karmę. 

Chcąc  to zmienić musimy pokonać opór negatywnej energii, musimy włożyć w to swoją energię, shakti. Najpierw wypowiadamy sankalpa (nasze postanowienie), a za nią następuje Shakti (siła/energia). I jedno i drugie podlega wpływom Shivy. Shiva jest często zwany Niszczycielem, co oznacza, że potrafi on zniszczyć przeszkody i negatywną karmę. Tylko w taki sposób człowiek jest w stanie stworzyć dla siebie samego pozytywną karmę w rzeczywistym tego słowa znaczeniu. Dzieje się tak tylko i wyłącznie za pomocą własnych wysiłków. Jeśli chcemy zrobić coś dobrego dla samych siebie, zmienić naszą negatywną karmę i stworzyć karmę pozytywną, to energia Shivy pomoże nam w osiągnięciu tego właśnie tej nocy. Jego obecność w naszej świadomości pomaga nam w osiągnięciu tego celu – pomoże nam pokonać trudności i problemy, przezwyciężyć opór negatywnej karmy i stworzyć pozytywną karmę. Shiva nadzoruje wszystkie procesy, do których dochodzi w świadomości człowieka. Nasze życie stanowi odzwierciedlenie stanu naszej świadomości, a więc wszystkie zmiany są możliwe przede wszystkim w naszej świadomości. Wszystkie zmiany najpierw zachodzą w naszej świadomości, a następnie są transformowane w wydarzenia i historię naszego życia. 

Dzisiaj jest dzień szczególny, bo Shiva osobiście zstępuje na Ziemię. Oznacza to, że jest to najlepszy czas jeśli chcecie zrobić coś dobrego dla samych siebie i zapoczątkować coś, co zmieni wasze życie na lepsze. Do takiego czasu dochodzi raz w roku. Mahashivaratri jest najlepszym czasem na rozpoczynanie czegoś nowego. Nie odkładajcie tego na póżniej. Tego dnia zaleca się całkowity post. 

Jest to rzeczywiście szczególny dzień. Jest to czas, gdy dochodzi do spełnienia marzeń niektórych ludzi, można powiedzieć, że jest to czas cudów. Skoncentrujcie się na waszej sankalpa – może to być cokolwiek – bo to właśnie sankalpa leży u podstaw transformacji świadomości, bo to właśnie ona motywuje człowieka w życiu. Mówię o prawdziwej sankalpa, która tym się różni od pragnień i marzeń człowieka, że za sankalpa zawsze są określone, rzeczywiste uczynki w kierunku osiągnięcia określonych rezultatów, zmian w życiu, nie są to czcze marzenia. Każdy z nas chce być zdrowy, szczupły i żyć wiecznie, ale nie każdemu z nas to się udaje. Dlaczego tak się dzieje? Bo za tym pragnieniem nie ma sankalpy, a więc nie ma też rzeczywistych wyników. Wykorzystajcie tę szansę – następna taka noc będzie dopiero za rok.

W noc Mahashivaratri na Ziemi przybywa prawdziwej męskiej energii. Kobiety często mają problemy w relacjach osobistych ponieważ w ich życiu brakuje męskiej energii, męskiego elementu. Nie oznacza to, że takie kobiety powinny stać się podobne do mężczyzn, wcale nie. Oznacza to tylko, że jeśli w świadomości kobiety panuje harmonia z męskim boskim początkiem, to taka kobieta będzie szczęśliwa w relacjach osobistych. U mężczyzn to działa podobnie – mężczyzna jest szczęśliwy w życiu osobistym wtedy, gdy w jego świadomości panuje harmonia odnośnie do kobiecego boskiego początku. W wiek Kali (Kali Yuga) większość negatywnej karmy koncentruje się wokół relacji damsko – męskich; właśnie dlatego temat relacji jest problemem podstawowym na świecie. Najlepszym czasem na zmianę karmy w relacjach  osobistych jest właśnie czas Mahashivaratri. 

Zmiana karmy jest tutaj kluczowa, bo jeśli nie zmieniamy naszej karmy odnośnie czegokolwiek w życiu, to oznacza, że nigdy nie dojdzie do rzeczywistych zmian.  Mahashivaratri jest czasem szczególnym, należy przede wszystkim podziękować Shivie za to, co już istnieje w naszej rzeczywistości. Ludzie często popełniają poważny błąd koncentrując się na tym, czego nie mają i przez to cierpią jeszcze bardziej. Zamiast tego najlepiej jest skoncentrować się na tym, co już jest. Jest to całkiem inne widzenie sytuacji. Punktem wyjścia powinno być już to, co jest, a nie martwienie się o to, czego nie mamy.  W tą szczególną noc należy podziękować za to co już mamy i aktywnie zmieniać swoje życie na lepsze. 

OM NAMAH SHIVAIA,

Tekst przygotowany w oparciu o materiały dostępne na stronie Shiva Vakya Siddha Baba oraz Anżeliki Panomareva.

Tłumaczenie: Violeta Lernacińska 

Total Page Visits: 6383 - Today Page Visits: 2