KU: Portale do Ziemi Równoległej

By |2018-10-08T21:29:43+00:0022 September 2015|Kosmiczne Ujawnienie|0 Comments

Sezon 1, Odcinek 14

DW: David Wilcock

CG: Corey Goode

DW: Witajcie w “Kosmicznym Ujawnieniu”. Jestem prowadzącym i nazywam się David Wilcock. Wtym odcinku, w którym jest ze mną Corey Goode nasz informator wśród informatorów pochodzący z TPK, będziemy w dalszym ciągu rozmawiali na temat czasu. Pragnę rozpocząć z nim ten dialog z pewną dozą rzeczy, które badałem w tym bardzo fascynującym temacie. Gdy zaczniemy
przechodzić do danych z naszego rzeczywistego świata sprawy zaczną przybierać ciekawy obrót.Witaj w programie Corey.

CG: Witam, dziękuję.

DW: Rozpocznijmy od przywołania faceta o nazwie Paul Dong nazywany “Chińskim SuperMetapsychikiem”. W swojej książce opisuje on swą pracę z chińskim rządem, podczas której odkryli dzieci, które posiadały zaawansowane metapsychiczne umiejętności. Jednym z eksperymentów, który jest tam udokumentowany w tej książce jest człowiek, który potrafił teleportować niewielkie obiekty. Obiekt wydawał się rozpływać w swojej egzystencji w jednej lokalizacji i zmaterializował się w innej. To co Chińczycy chcieli zrobić to odkryć co tak naprawdę tam się działo? W jaki sposób to działa? Umieścili biper na jednym z tych obiektów. Skonfigurowany był on tak, aby wydawał dźwięki w pewnych sekwencjach czasowych i w odpowiednim rytmie. Odkryli oni, że gdy obiekt ten zaczynał rozpływać się ze swojej egzystencji to dźwięki stawały się wolniejsze i wolniejsze zupełnie tak, jakbyczas zmieniał swoją prędkość. Były one tak samo wolne gdy obiekt ten zaczynał pojawiać się w innej lokalizacji a następnie wracały one do normalnego rytmu. Czy jest możliwe, abyśmy byli w stanie wpływać na czas i przestrzeń w takiej osobliwości?

CG: Cóż, możemy wpływać na czas i przestrzeń oraz materię za pomocą naszej świadomości co jest dokładnie tym, co ta osoba robiła.

DW: Zgadza się.

CG: A czas i przestrzeń – nazywamy to czasoprzestrzenią nie bez powodu. No tak. Moim zdaniem eksperyment ten pokazał w jaki sposób obydwa te komponenty są ze sobą powiązane.

DW: Podstawowy fizyczny model Einsteina zezwala na odkształcanie się czasu. Jest to jednak możliwe tylko w obszarze przyśpieszania do prędkości zbliżonej do prędkości światła, np. powiedzmy jest to jakiś statek kosmiczny. Wiemy, że w latach siedemdziesiątych naukowcy wzięli zegar atomowy i latali z nim na pokładzie samolotów. Potwierdzili oni relatywisytczną zmianę czasu jako prawdę.

CG: Zegary atomowe?DW: Zgadza się.
CG: Tak.

DW: Najpiękniejszą perełką tutaj wydaje się być to, że czas zmienia się lokalnie. Możesz tak naprawdę przyśpieszać lub spowalniać tempo czasu w niewielkim obszarze. Fizycy konwencjonalni, którzy oglądają ten program oraz sceptycy powiedzą: “Oh, to niemożliwe”. Czy jest to ta część fizyki,
którą będziemy musieli zmienić?

CG: Definitywnie. Wiem, że najprawdopodobniej znany jest ci ten temat gdzie osoba wykonująca jakiś eksperyment posiada pewien pomysł odnośnie tego w jaki sposób ten eksperyment powinien przebiegać. Siła jej współtwórczych umiejętności oraz moc jej świadomości wpływa na wynik tegoeksperymentu.

DW: Zgadza się. Absolutnie.

CG: No cóż, gdy zmieniłeś to tylko trochę to czas, materia i przestrzeń są ze sobą wszystkie powiązane. Nasza świadomość może wprowadzać zmiany w materię, czas i przestrzeń. Zupełnie takjak rozmawialiśmy o tym w jaki sposób pewni ludzie lub istoty są w stanie zmieniać swój teleport, zmieniać swoją lokalizację używając swojej świadomości, zmieniając wibracje swojego ciała tak, aby dostosować się do wibracji innego miejsca – tak samo wpływasz na czas. W miarę gdy dowiadujemy się coraz więcej na temat tego w jaki sposób nasz Wszechświat oraz nasza rzeczywistość są tak naprawdę hologramem to uczymy się – gdy naprawdę poznasz to i uwierzysz – podobnie jak w filmie“Matrix” “Tej łyżki nie ma” – to usunie to bardzo wiele ograniczeń z naszej świadomości. Jest znacznie więcej tego co możesz zrobić z zaginaniem czasu i przestrzeni oraz naszej rzeczywistości.

DW: Jak uważasz, dlaczego ci faceci w “Eksperymencie Filadelfia” rzekomo zostali wtopieni w kadłub statku? Co tam się stało?

CG: Cóż, wibracje, materia metalu z którego zrobiony był okręt znalazła się w stanie przejściowym tak samo jak i ciała marynarzy. Prawdopodobnie doznali oni wariactwa podczas procesu wyjścia ze swejfazy gdy te rzeczy znalazły się poza swoją częstotliwością i zaczęły się przemieszczać. Gdy zostali oni ściągnięci z powrotem do swoich wibracji to znaleźli się uwięzieni w tym metalu, który również powrócił do swej rzeczywistej fazy, w której postrzegamy go jako lity metal.

DW: Czy doświadczyłeś kiedykolwiek osobiście stanu wyjścia swojej świadomości oraz materii z fazy? Czy kiedykolwiek zostałeś wyeksponowany na tego typu dziwne warunki przejściowe?

CG: Gdy przeprowadza się ciebie przez litą ścianę to wiesz, że coś takiego dzieje się naprawdę. Odpowiedzią jest “tak”. Widziałem używaną technologię – bransoletki, które zostały odebrane

istotom pozaziemskim. Program przejmowania oraz przesłuchań, które te istoty pozaziemskie posiadały, wykorzystywały ich i zakładały je na siebie. Potrząsały one nimi i wtedy wychodziły z fazy danych wibracji tak jakby były kompletnie niewidzialne i i fizycznie nietykalne. Cóż, technologia ta nie była przeznaczona dla ludzi. Ludzie testowali ją i zakładali ją na siebie. Wstrząsało to nimi z taką siłą, że łamali sobie karki.

DW: Oh Boże. Naprawdę?

CG: Tak. Później opracowali oni technologię gdzie istoty ludzkie mogły przechodzić przez litą ścianę. Zanim jednak w pełni rozwinęli tę technologię (przyp. tłum.) to ludzie zamieniali się częściami ze ścianą – zachodziła tam taka wymiana materii (przyp. tłum.). Wtedy niektóre części materiału ze ściany zostawały jako część człowieka, a część człowieka w ścianie – słyszałeś coś na ten temat?

DW: Oh, absolutnie. Dobra. Opisujesz coś co słyszałem do Pete Petersona. W jego dziale “Strefy 51” podczas gdy pracował on tam opracowali oni taką niewielką rzecz, która była wielkości ćwierćdolarówki. Trzymasz to w ręku, naciskasz przycisk i wychodzisz z fazy. Próbowali oni odkryć wjaki sposób przechodzić przez ściany. Wzięli oni więc kilku ludzi i kazali im trzymać te urządzenia, rozbiec się i przeskoczyć w powietrzu przez ścianę naciskając przycisk gdy odbijałeś się od ziemi. Przeskakiwali oni przez ścianę. Później gdy puszczali ten przycisk znajdowali się po drugiej stronieściany i wchodzili z powrotem w swoją fazę wibracyjną. Powiedział on, że problemem tam było to -nie wspomniał on, że powodem był materiał z którego zrobiona była ściana w co ja osobiście wierzę, że mogło tak być – że ludzie ci zaczęli chorować. Ich ostateczną konkluzją było to, że wszystkie bakterie i wirusy oraz te naturalne śmieci znajdujące się w naszej atmosferze mieszały się z ich ciałami. Normalnie to płuca filtrują te wszystkie rzeczy. Ludzie ci zaczęli chorować oraz dochodziło unich do szybko postępujących anomalii. W dziale gdzie pracował Peterson powiedzieli, że nie mogą używać tego małego urządzenia.

CG: Było to odtworzone inżynieryjnie z tych urządzeń, o których ja mówiłem. DW: Oh, naprawdę?
CG: Tak.
DW: To bardzo ciekawe.

CG: Ostatecznie udoskonalili to. Mogą teraz używać tego typu technologii, aby przechodzić przezściany i inne rzeczy bez żadnych skutków chorobowych.

DW: Pamiętasz o tym facecie o którym powiedziałem ci, że dokonał coś około 2000 autopsji na ciałach pozaziemskich? W pewnym momencie został on zaatakowany przez ludzi, którzy najwidoczniej pojawili się w jego domu przechodząc przez ściany. Nie posiadałem żadnych informacji popierających ten fakt do momentu gdy powiedziałeś mi o tym.

CG: Dobrze.

DW: Nie byłem tak naprawdę pewien czy mówił on prawdę lecz teraz mam powód, aby przypuszczać, że ta część jego opowieści jest prawdziwa.

CG: Definitywnie posiadają oni takie możliwości. Możesz zamknąć drzwi i okna i siedzieć tam z naładowanym pistoletem. Mogą oni wejść do ciebie zmieniając swoją fazę wibracyjną. Technologia ta jest dostępna dla grup z bardzo wysokiego szczebla czarnych operacji.

Aby użyto tak zaawansowanej technologii przeciwko tobie to musiałbyś najprawdopodobniej zrobić coś bardzo głupiego lub niewłaściwego przeciw danemu programowi, do którego należysz.

DW: Pozwól mi zadać ci to samo pytanie, które zdałem Petersonowi. Gdy przyciśniesz ten przycisk i wychodzisz z fazy ze swojej rzeczywistości to dlaczego nie spadniesz przez podłogę na której stoisz?W jaki sposób przechodzisz przez ścianę? Czy muszą oni przeskakiwać przez ścianę i przycisnąć ten przycisk? Czy posiadają pewien sposób na utrzymanie odpowiedniej ilości wibracji fazowej w ich stopach dzięki której ciągle mogą jeszcze w wystarczający sposób dotykać gruntu lub czegoś innego?

CG: To jest bardzo ciekawe pytanie i nie znam na nie odpowiedzi. DW: Dobrze. Ciekawe.

CG: No i jeszcze gdy znajdujesz się poza fazą wibracyjną to dlaczego grawitacja nie wciąga cię przezpodłogę?

DW: To jest dobre pytanie.

CG: Nie wiem. Ale tamci ludzie to wiedzą. Wychodzą oni z fazy i przechodzą przez podłogę. Przechodzą przez statek kosmiczny. Potrafią oni przechodzić przez ściany tak jakby ich tam wcale nie było.

DW: Jedną z naprawdę ciekawych rzeczy o których rozmawialiśmy wcześniej jest Ziemia równoległa. A teraz zamiast mnie paplającego coś na ten temat i ponieważ chcemy, żebyś to ty mówił więcej to pozwolimy ci rozmawiać tak dużo jak tylko możliwe. Czym więc jest Ziemia w rzeczywistości równoległej?

CG: Jest to coś o czym wspomniałem ci. Tak jak mówiłem czytałem coś niecoś na ten temat. Są tobardzo delikatne informacje, które nie zostały mi przekazane – nie byłem wtajemniczony we wszystkie te wiadomości w tym temacie. Wzbudziło to jednakże moje zainteresowanie. Nie jestempewien, czy słyszałeś coś wcześniej na ten temat?

DW: Pamiętam jak weszliśmy w tę dyskusję. Pierwotnie nastąpiło to po tym gdy zapytałem cię o to,czy gdy cofniesz się w czasie i zobaczysz siebie i zbliżysz się zbytnio do siebie samego to czyeksplodujesz? Powiedziałeś wtedy “nie” co zaskoczyło mnie. Inni informatorzy z którymi rozmawiałem – a przynajmniej jeden z nich – uważał, że gdy zbliżysz się zbytnio do siebie to wytworzysz pewnego typu elektryzujący ogień, który połączy się z tobą i rozsadzi cię. Po prostu buch! Ty jednak mówisz, że coś takiego się nie stanie?

CG: Zgadza się.

DW: Czy jest więc możliwe, aby ludzie przeszli przez portal czasowy wstecz i spotkali się ze sobąsamym bez takiego zdarzenia?

CG: Zgadza się.
DW: Powiedziałeś mi wtedy, że było tam coś innego w temacie równoległej Ziemi?CG: Tak, typy portali.
DW: Oh.

CG: Było to bardzo szeroko komentowane oraz krążyło mnóstwo plotek o pomieszczeniu z portalem, który nazywany był “Pomieszczeniem Ksero”, który wprowadzał cię do rzeczywistości równoległej Ziemi. Było to coś, przez co ludzie wcale nie chcieli przechodzić. Ja definitywnie nie zrobiłbym tego. W tym przypadku gdy przechodzisz przez ten portal, wykonuje on kopię ciebie wysyła ją do tej innejrzeczywistości i niszczy tę kopię lokalną.

DW: O mój Boże.
CG: Wtedy ta inna kopia ciebie jest w tamtej rzeczywistości na ten innej Ziemi.

DW: No cóż, zawsze mówiłem, że chcę więcej siebie samego tak, abym mógł zrobić więcej pracy. Czy mógłbyś skserować siebie samego i nie zniszczyć tej kopii?

CG: To było wbudowane jako jego funkcja.
DW: Uh. To jest coś jak paradoks czasowy lub coś takiego gdy posiadasz dwie swoje kopie? CG: Nie wiem.
DW: Dobrze.

CG: Może to być coś, o czym wiele ludzi rozmawia czyli o tworzeniu klonów. Mogą oni używać tego typu technologii, aby budować węglowe kopie siebie samego. Tak czy inaczej ludzie udają się do rzeczywistości we wszechświecie równoległym a tam rzeczy odgrywają się całkiem inaczej. Były tamoraz nie było pewnych wojen. Zaistniałe wojny kończyły się całkiem inaczej. Inni ludzie byli przy władzy.

DW: Mówisz, że jest to Ziemia –

CG: Tak jest to Ziemia.

DW: – lecz jest tam coś innego w jej historii?

CG: Tak. I my też tam jesteśmy. Czasami jesteśmy tam a czasami nas tam nie ma w zależności od tego co się wydarzyło. Gdy jednak wpadłeś na siebie i dotknąłeś się to zachodził efekt unicestwienia.

DW: Naprawdę?

CG: Tak. Było to szkodliwe do tego stopnia, że powiedziano – teoretyzowali oni na ten temat, że rozerwałoby to strukturę pomiędzy tymi dwoma rzeczywistościami lub coś takiego. Nie pamiętam wszystkich tych szczegółów z przestrzeni kosmicznej – z tego szklanego pada. Nie znam też zbyt wiele szczegółów na ten temat. Nie byłem częścią tego projektu. Byli tam ludzie, którzy do niego należeli. Z jakichś powodów był on postrzegany jako bardzo ważny projekt. Zaangażowani w niego byli ludzie z bardzo wysokiego szczebla. “Pomieszczenie Ksero” jednakże było urządzeniem-portalem, którego ludzie się bali. Było to coś, na co nigdy nie zgodziłbym się lub nie poszedłbym tam na ochotnika.

DW: Gdzie “Pomieszczenie Ksero” było zlokalizowane?

CG: Cóż, było ich kilka. Jedno o którym ja wiedziałem było w podziemnych kompleksach tu na Ziemi. Posiadają oni rzekomo również jedno takie urządzenie w DOK (Dowództwie Operacji Księżycowych) na niższych poziomach tej bazy. Ja jednak nigdy nie wchodziłem na niższe poziomy niż tak myślę, trzeci czy czwarty poziom DOK. Nigdy nie otrzymałem pozwolenia na wycieczkę tam tak jak inni

ludzie na tych konferencjach, którzy nie należeli nawet do TPK, a którzy otrzymywali pozwolenie na wycieczkę wokół tamtego obiektu. Ja nigdy nie otrzymałem pozwolenia na zejście poniżej trzeciegolub czwartego poziomu.

DW: Czy byli ludzie, którzy z powodzeniem dostali się do tamtej rzeczywistości i wrócili z powrotem? CG: Mhm (przytakująco, przyp. tłum.).
DW: Czy tworzy się wtedy ponownie twoją kopię?
CG: Mhm (przytakująco, przyp. tłum.), ten proces się powtarza.

DW: Czyli w ten sposób zniszczyłeś siebie podwójnie?CG: Tak.

DW: Czy dochodziło do braków pamięci u tych ludzi? Czy dochodziło do jakichś anomalii w ich umysłach w wyniku ich unicestwienia i odtworzenia ich z tej kopii?

CG: Nic co zostałoby zaraportowane poza tym, że był to bardzo nieprzyjemny proces.

DW: Co było w tym nieprzyjemnego? Czy tylko myśli? Czy było tam zaangażowane uczucie mdłości?

CG: Było to bolesny i nieprzyjemny proces.

DW: Naprawdę?

CG: Tak.

DW: Czujesz swoją śmierć?

CG: Ja tylko powtarzam to co zostało zaraportowane. Był to bardzo nieprzyjemny i bolesny proces.

DW: Oh, łał.

CG: Ludzie z tamtego równoległego wszechświata również podróżują tutaj.

DW: Zgadza się. Czy mógłbyś nakreślić jakie są główne różnice w historii tamtej równoległej Ziemi w porównani do naszej? Czy jest coś szczególnego co pamiętasz odnośnie tych różnic?

CG: Bardzo trudno zapamiętać to wszystko. Pamiętam, że Druga Wojna Światowa zakończyła sięinaczej.

DW: W znaczeniu, że Niemcy wygrali a nie Ameryka?

CG: Zgadza się. Siły Osi Zła ją wygrały. Pamiętam, że był czas gdy czytałem bardzo dużo szczegółów naten temat – a było to krótkie podsumowanie do którego otrzymałem dostęp. Nie dano mi zbyt wieluinformacji.

DW: Informator, którego mi przedstawiłeś i z którym na początku miałeś tak wiele wspólnego i który wiedział rzeczy, których inni spotykani online ludzie nie wiedzieli – powiedział mi, że tamta Ziemia nie

doświadczyła Roswell. Mieli oni również znacznie mniej interakcji z grupami pozaziemskimi niż my w naszej rzeczywistości. Czy kiedykolwiek zetknąłeś się z tymi informacjami?

CG: Spotkałem się z tymi informacjami, lecz nie pamiętam z jakiego źródła one pochodziły.

DW: Powiedział on tą samą rzecz co i ty jaką jest, że jego zdaniem był to bardzo ważny projekt. Również powiedział, że pomagamy sobie nawzajem w jakiś sposób.

CG: Tak.
DW: Powiedział on, że posiadają oni znacznie mniej różnego rodzaju zaawansowanej technologii – CG: Tak.

DW: – jaką my posiadamy. My staramy się dostarczyć niektóre z tych urządzeń. Czy uważasz, że aby ludzie robili to muszą oni przywieść jakiegoś nowicjusza? Kogoś kto nie słyszał tych pogłosek oraz jakstraszliwym i niebezpiecznym jest ten proces?

CG: Nie. Tamci ludzie postrzegają to jako bardzo ważną misję i są jej bardzo oddani.DW: Naprawdę?
CG: Tak.

DW: Jedną kluczową rzeczą, która tak myślę, że powiedziałeś mi poprzednio jest to, że ta równoległaZiemia nie ma się zbyt dobrze pod względem wojny i tego typu rzeczy. Jest ona w znacznie gorszym stanie jeśli o to chodzi.

CG: Tak. Jest to w rzeczywistości ponoć bardzo ponure i beznadziejne miejsce do życia.

DW: Czyli prawie tak jak Nowy Porządek Świata, który doszedłby do władzy? Podobnie jak pewnego typu światowy faszyzm?

CG: Zgadza się.

DW: Są pewni ludzie w książce Jenny Randles pt. “Time Storms” gdzie opisuje ona wiele historii o naturalnych poślizgach czasowych, tak to ona nazywa. Jest tam opisane dziecko, które zaginęło. Trzy dni później, pojawia się ono w ogrodzie. Przeszukali ten obszar setki razy a tu nagle ono pojawia
się tam. Pojawia się bańka świetlna co współcześni ludzie prawdopodobnie nazwaliby zjawiskiem UFO. Następnie doznają ci ludzie braku doświadczenia pewnego okresu czasu. No cóż, straciłem cztery godziny ze swojego życia (przyp. Tłum.). Niektóre z tych zjawisk mogą być fenomenami UFO. Niektóre jednak z nich mogą być naturalnymi portalami. Czy zgodziłbyś się z tym?

CG: Dokładnie.

DW: Jeny Randles opisuje również pewnych ludzi przechodzących przez te poślizgi czasowe oraz fakt, że są tam pewne części mebli w ich domach, które wyglądają obecnie inaczej. Albo fakt, że ściany są pomalowane na inny kolor. Znajdują oni również żaluzje w oknach, które ich poprzednio nie miały. Albo wybrukowana ścieżka, której tam poprzednio nie było. Wszyscy ludzie wyśmiewają tego typurzeczy. Czy jest więc możliwe, że gdy wdepniesz przez przypadek w ten poślizg czasowy to nasza aktualna rzeczywistość może zrekonstruować się w nieznacznie inny sposób tak jak jest to opisane?

CG: Ludzie, którzy byli zaangażowani w tego typu doświadczeniach – ciągle poszukiwali takich rzeczy. Musieli raportować je natychmiastowo gdy tylko coś takiego zauważyli. Np. Gdyby wieszali
swoją szczoteczkę do zębów na małym wieszaku. A tu nagle wieszaczek ten znajduje się na innej ścianie po drugiej stronie lustra. Zdarzały się tym ludziom takie dziwne rzeczy podczas tych czasowych eksperymentów. Jest to bardzo interesujące. Nie słyszałem o te książce. Takie małe rzeczy jednakże – jest bardzo interesujące, że o tym mówisz. Są to tego typu rzeczy, o których powiedziano im, aby bacznie je obserwowali i natychmiastowo donosili gdy tylko je spostrzegą.

DW: Czy uważasz, że te bąble czasowe w które ci ludzie – rozumiem, że nie czytałeś tej książki – ale tebąble są w ciągłym ruchu. Jest tam opisany przypadek faceta palącego papierosa – a gdy ludzie cidonoszą o pojawianiu się UFO to twierdzą, że nie towarzyszy temu zjawisku żaden dźwięk. Nie słychać ptaków, nie słychać wiatru – nic nie słychać. Czy brak dźwięku może być związany z tym doświadczeniem kontaktu z UFO oraz ponieważ czas zmienił się a ptaki dalej ćwierkają, ale porusza się on tak wolno, że nie możesz tego wszystkiego usłyszeć?

CG: To jest dokładnie to co tam się dzieje. Absolutnie to następuje. Dlatego gdy UFO ląduje w ogródkach ludzi – są ludzie, którzy donosili innych ludzi stojących tam w całkowitym bezruchu. Samochody jadące ulicą po prostu zatrzymywały się – tego typu rzeczy ptaki w locie zatrzymywały się.Jest to absolutnie – znaleźli oni na to sposób. Manipulują przestrzenią i czasem. Tak więc jest to absolutnie prawdą.

DW: No cóż, chcę podziękować ci za tę fascynującą dyskusję ze mną. W żaden sposób nie zakończyliśmy jeszcze tematu czasu. Mamy pełen rok cotygodniowych, półgodzinnych odcinków, aby wypełnić ten czas. Jest tam znacznie więcej tego o czym chcę rozmawiać w tej materii. Jest to bardzo szeroki temat. Wszystkie te ciekawe rzeczy pojawią się w naszym następnym odcinku. Dziękuję za oglądanie.

David Wilcock – pisarz, profesjonalny wykładowca, reżyser i badacz starożytnych cywilizacji, naukowiec do spraw świadomości i nowych paradygmatów obejmujących materię i energię.

Corey Goode – jest informatorem (z ang. whistleblower), który w serii rozmów przeprowadzanych z Davidem Wilcockiem w programie Cosmic Disclosure w Gaia TV ujawnia dotychczas nie znane opiniipublicznej wydarzenia dotyczące działalności ludzi oraz istot pozaziemskich w naszym Układzie Słonecznym.

Przetłumaczył: Sławomir Lernaciński

446total visits,1visits today

About the Author:

Jestem poszukiwaczem prawdy jakakolwiek ona się okaże. Jestem człowiekiem nieustępliwym w dążeniu do celu. Naprawiać, nagłaśniać, tworzyć i rozpowszechniać jest moim priorytetem. Moja podróż zaczęła się od tłumaczeń, jednak z pewnością zakończy się na PEŁNYM UJAWNIENIU.

Leave A Comment