Jutrzejszy dzień (środa, 31/11/ 2018) warto poświęcić na pewną praktykę tantryczną, aby w pełni rozwinąć swój potencjał Budhi. “Budhi“ na sanskrycie oznacza “Merkury” i odpowiada za sferę umysłu, intelektu oraz wyższych poziomów naszego Rozumu.

Środa jest dniem zarządzanym przez planetę Merkury, a jutrzejszy dzień jest dniem szczególnie magicznym i niezwykłym, bo energie tej planety są szczególnie pomocne. W naszej karcie natalnej (w karcie urodzenia) Budhi odpowiada za sferę naszego rozumu. Chciałabym podkreślić, że Rozum nie jest naszym Umysłem, są to dwie różne rzeczy. Można by określić Rozum jako Umysł uporządkowany, uduchowiony i poddający się kontroli.

Jutrzejszy dzień jest najlepszym czasem na profilaktykę demencji, która nie jest przypadłością wrodzoną, tylko jest uciążliwością nabytą z czasem. Budhi odpowiada za naszą zdolność do przyswajania wiedzy przez całe życie, niezależnie od wieku i pozwala na to, aby nasz mózg pozostawał wiecznie młody i prężny.

Powstrzymanie się od jedzenia jutro od świtu do zachodu słońca (w przybliżeniu do 19.10 (według polskiego czasu) będzie doskonałą profilaktyką demencji oraz innych nieprzyjemnych momentów związanych z utratą zdolności poznawczych naszego mózgu, do której czasami dochodzi z wiekiem. Każdy z nas zna przypadki bliskich i mniej bliskich nam osób, które na jesieni swojego życia wykazują się utratą władz umysłowych w mniejszym lub większym stopniu.

Ten tekst jest rodzajem mini apelu do podjęcia dobrowolnej ascezy jutro, aby nasze zdolności umysłowe i intelektualne pozostawały maksymalnie wydajne przez całe życie. Podczas tej króciutkiej głodówki należy dużo pić, co pomaga w oczyszczeniu organizmu z toksyn (można pić wodę, herbaty ziołowe, dla przykładu herbaty z nasion kopru włoskiego, mięty, szałwii, rumianku, z korzenia lukrecji, jak ktoś lubi albo też przeróżne herbaty ajurwedyczne. Pamiętajmy o tym, żeby nie korzystać z miodu, cukru i innych dodatków do herbaty (typu ciasta i pączków oczywiście :))

Przed rozpoczęciem tej głodówki należy przeprowadzić oczyszczenie organizmu (najlepiej to zrobić już dzisiaj wieczorem i jutro rano, albo przynajmniej jutro rano). Można to zrobić za pomocą klasycznej i banalnej lewatywy wykorzystując do tego zwykłą, czystą wodę, lub wypić szklankę wody z rozpuszczonymi w niej 2-3 łyżeczkami soli epsom, lub też wypić trochę oleju rycynowego (1ml na każdy kilogram naszej wagi). Olej rycynowy można zmieszać z sokiem z cytryny albo grejpfruta, co pomaga w załagodzeniu jego niezbyt przyjemnego smaku. Odżywiając się zdrowo (albo też będąc wegetarianinem) człowiek nie odczuwa mocno negatywnych efektów ubocznych takiej jednodniowej głodówki, jak bóle głowy, osłabienie, itd.

Życzę powodzenia wszystkim w jutrzejszym maratonie i po cichu liczę też na wsparcie tej wspaniałej grupy, bo razem zawsze raźniej.

Razem z Mężem planujemy jutro TO ZROBIĆ.

Pozdrawiam,

Violeta Lernacińska

Strona Internetowa: https://www.bleckt.pl 

Total Page Visits: 7727 - Today Page Visits: 4