Przyczyna utworzenia tego blogu: 

Galopujący postęp technologiczny oraz niezwykle dynamiczny rozwój naszego życia sprawia, że przestajemy zastanawiać się co tak naprawdę napędza ten szalony tryb życia?  Dlaczego żyjemy coraz szybciej i często coraz krócej?  Skąd biorą się nasze ulubione elektroniczne zabawki? Dlaczego wierzymy w to co wierzymy i tak trudno wyrwać się nam  z matni pospolitego, “jedynego” i “słusznego” myślenia?  Dlaczego inne spojrzenie na świat oraz teorie, które podważają powszechne rozumienie pewnych pojęć zaliczane i sprowadzane są do wspólnego pojęcia “teorii spiskowych”?

Te i inne pytanie popchnęły mnie do otworzenia tego blogu, a oliwy do ognia dolał fakt, że jest wiele innych ludzi, którzy myślą podobnie.  Istnieje niezliczona ilość publikacji, najczęściej w języku angielskim, które omawiają “teorie spiskowe” wynoszące na światło dzienne pewne sprawy, wydające się niezwykle prawdziwe i znane nam z życia codziennego.  Strona ta będzie postrzegana jako kontrowersyjna przez pewne ugrupowania społeczne lub religijne lecz czym byłby świat bez różnorodności oraz bez indywidualnych jednostek takich jak ja i Wy, którzy czytacie ten blog?

Życzę miłego czytania i zapraszam do regularnego odwiedzania tego blogu.  Będę starał się  tłumaczyć najwartościowsze publikacje oraz urywki książek, które nawiązują do tematu tej strony.
Autor

Total Page Visits: 1822 - Today Page Visits: 1