Święto światła

By |2019-05-06T10:36:43+02:006 November 2018|Rami Bleckt|0 Comments

Czym jest święto światła, tak zwane Diwali/Dipawali? W tłumaczeniu z sanskrytu Diwali/Dipawali oznacza “rząd lamp” दीपावलि i tradycyjnie jest obchodzone w miesiącu Ashwini, w dniu nowiu. 

W tym roku przypada ono od 14:50 6 listopada do 14:02 7 listopada 2018 według czasu polskiego (lub 13:50 6 listopada do 14:02 7 listopada czasu Greenwich). Jest to czas, w którym energię szczęścia, dobrobytu, rozkwitu i miłości jest szczególnie łatwo zaprosić do naszego życia.  

Aby to zrobić należy zawczasu zadbać o porządek w domu, umyć się samemu, wyprać ubranie i pościel, zapalić naturalne kadzidełka ajurwedyczne, specjalne kadzidełka olejne lub świece. Jest to dzień zwycięstwa światła nad ciemnością. Maksymalne wypełnienie domu światłem i miłością nie zaszkodzi nikomu, nawet jeśli nie mieszkacie w Indiach 🙂 

Tego dnia zaleca się kupowanie złotej biżuterii i dzielenie się prezentami, które wnoszą radość w życie innych ludzi. 

https://www.youtube.com/watch?v=jq3codAvg74

Strona źródłowa: https://www.bleckt.pl 

2519total visits,6visits today

About the Author:

Jestem poszukiwaczem prawdy jakakolwiek ona się okaże. Jestem człowiekiem nieustępliwym w dążeniu do celu. Naprawiać, nagłaśniać, tworzyć i rozpowszechniać jest moim priorytetem. Moja podróż zaczęła się od tłumaczeń, jednak z pewnością zakończy się na PEŁNYM UJAWNIENIU.

Leave A Comment